O Nas

Jesteśmy czteroosobową rodzinką – mama, tata dwie córki – dziewczyny już nie mieszkają z nami, ale są częstymi gośćmi w naszym domu wraz ze swoimi najbliższymi, w tym z kilkuletnimi wnukami. Od zawsze w naszym życiu były zwierzęta: psy, koty, rybki.
Rybki (złote) do niedawna pływały w dwóch stawkach – spełniając wypowiadane nad stawkiem życzenia nasze i naszych gości. Od jakiegoś czasu w stawkach nie ma rybek, a stawki i płynący między nimi strumyk służą naszym czworonożnym przyjaciołom, jako źródło ochłody w upalne dni, a wychowującym się u nas szczeniakom przechodzić szkołę życia pod czujnym okiem mam. Cztery koty towarzyszyły nam na każdym kroku przez blisko 20 lat. Po ich odejściu wciąż jesteśmy na etapie podejmowania decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego kota dla nas. Przez wiele lat towarzyszyły nam też dogi niemieckie ale odkąd pojawiły się w naszym domu eurasiery, to one wypełniają nasze życie i to im oddaliśmy całe serce.

Pierwszym eurasierem, który dołączył do naszej rodziny była Naomi, w domu nazywana Mokką. Jej cechy charakteru potwierdzają wszystko to o czym w różnych publikacjach zostało napisane o eurasierach. Jej nienaganny charakter spowodował, że od roku 2014, rozpoczął się nowy etap w naszym życiu. Postanowiliśmy wykorzystać nasze kwalifikacje zawodowe i dawać radość innym, rozpoczynając tworzenie hodowli psów tej rasy.

Ja – Małgorzata – mgr inż. zootechniki – postanowiłam rozwijać moje zainteresowania wykorzystując posiadane wykształcenie i doświadczenie,

Andrzej – mój mąż – nauczyciel, trener, couch, wykładowca, menadżer – postanowił zająć się hodowlą od strony formalnej i praktycznej, w tym przygotowaniem maluchów (w tym socjalizacją) do wyjścia z naszego domu do nowych rodzin z odpowiednim ładunkiem emocjonalnym i praktycznym.

Celem naszego działania jest rozwój rasy eurasier w oparciu o realizację skrupulatnie tworzonych planów hodowlanych. Głównie stawiamy na odpowiednie charaktery, które będą radością i wsparciem dla właścicieli psów pochodzących od nas. Nasze suki są doskonałymi przedstawicielkami tej rasy, co potwierdziły nagrody i tytuły zdobyte na krajowych i międzynarodowych wystawach, w których brały udział. Charaktery ich są równie doskonałe jak ich genotypy i fenotypy, co daje podstawę sadzić, że psy wywodzące się z naszej hodowli będą godnie reprezentowały tą rasę. Nasze psy są psami zdrowymi, jak przystało na przedstawicieli rasy pierwotnej, nie posiadają też skłonności do alergii ani pokarmowych ani żadnych innych. Mieszkają razem z nami w domu, ale do ich dyspozycji jest również duży 20 arowy ogród utrzymywany w konwencji las-park, wyposażony w dwa sztuczne zbiorniki wodne połączone strumyczkiem. Jest to o tyle ważne, że eurasiery niczego tak nie potrzebują do zdrowego funkcjonowania, jak wody. W takich warunkach przychodzą na świat ich dzieci i w takich warunkach uczą się życia pod okiem troskliwych mam i psich opiekunek.

Naomi – najstarsza, najukochańsza suka w naszej hodowli, ze względu na to, że dwa porody pod rząd odbywały się za pomocą cesarskiego cięcia, nie chcąc nadwyrężać jej zdrowia, mimo pięknego potomstwa jakie dawała, została wycofana z rozrodu.

Ajra – doskonałe dziecko Naomi z naszej hodowli Wolf Chow from Krakow i Idola z hodowli Lupus Ferratus – zrównoważona, niezależna, wesoła, czujna. Zachwyca swoim umaszczeniem i jakością włosa, które dzięki mocnym genom swoich przodków przekazuje w intensywnych barwach swojemu potomstwu.

Jaspis – piękna, delikatna w fenotypie i charakterze suczka z hodowli Lupus Ferratus. Świetna alternatywa dla tych którzy chcą eurasiera o delikatniejszej budowie i uległym charakterze, Jaspis to żywa „przytulanka” dająca nam wsparcie w trudnych chwilach. Osoby które poznają Jaspis, nazywają ją „księżniczką”, gdyż wszystko w niej jest arystokratyczne w dobrym tego słowa znaczeniu. Jest delikatnej budowy, posiada piękny jedwabisty delikatny włos, oraz doskonale wyważone usposobienie. W kontaktach z ludźmi i innymi zwierzętami prezentuje się jako przymilny, wesoły, delikatny osobnik, co nie przeszkadza jej w domowych warunkach podejmować prób dominacji w stadzie.

Ostatnia w naszej rodzinie a zarazem dla wielu osób nas odwiedzających – pierwsza, to Vanilia. Jest suczką pełną sprzeczności. Jest delikatna a zarazem dominująca, spokojna a zarazem wesoła i pełna życia, posłuszna ale wiedząca czego chce, o jasnym umaszczeniu z pięknym szarym kołnierzem i rudą poświatą. Jest piękna.