Eurasier


Na zdjęciu przedstawiamy kolorystykę umaszczenia Eurasierów, która nam się najbardziej podoba. Oprócz przedstawionych kolorów Eurasier mogą mieć umaszczenie: czarne, czarne podpalane, szaro czarne i inne kombinacje kolorystyczne oprócz czysto białego

Powstanie rasy datuje się na początek drugiej połowy XX wieku. Eurasier stworzony został w wyniku skrzyżowania chow chow-a  z wilczastym  szpicem niemieckim i samojedem. Oficjalnie nazwa eurasier, została przyjęta w 1973 roku.

Szata i umaszczenie eurasiera: sierść – krótka, gęsta; maść – ruda, czarna, szara, wilczasta. Niepożądane są białe znaczenia.

Zachowanie i charakter eurasiera: Jest to najlepsza rasa psów jaką znamy.

Mało wymagający – nazywany „psem dla leniwych”.

Łatwy do wychowania. Bardzo inteligentny;  w mig łapie wszystkie komendy, chętnie je wykonując.

Długowłosy, ale nie gubiący włosa, dzięki czemu nie sprawia kłopotu przebywając w domu. Nie ma też problemu, jeżeli chcemy, aby przebywał na zewnątrz – sierść gęsta z podszerstkiem chroni go przed zimnem.

Cichy, ale czujny. Doskonały zarówno do hodowli w mieszkaniu jak i na zewnątrz; w domku jednorodzinnym, jak i w bloku. W domku doskonale stróżuje, w bloku nie przeszkadza sąsiadom – szczeka kiedy
jest to potrzebne.


Zawsze wesoły, jakby się uśmiechał.

Jest lojalny i oddany właścicielowi. Nieufny w stosunku do obcych.